Překladač vět

Jednoduché, rychlé, ergonomické

Zde si ukážeme něco o tom, jak se překladač používá, jak je rychlý, ergonomický a skutečně nenahraditelný.

To nenahraditelné
Je neskutečně rychlý, nemusí se instalovat, má obrovskou slovní zásobu a uživatelé jej mohou skutečně jednoduše vylepšovat. Tím, že se nemusí instalovat, můžete jej jednoduše použít kdekoli – z mobilního telefonu i z jakéhokoli počítače.
Díky „Microsoft design“ se jedná o malé množství přenesených dat, takže funguje rychle i na pomalém připojení.

To jednoduché
Pokud chcete překládat slovo, větu či celý článek v textové podobě, jednoduše text nakopírujte do formuláře, zvolíte vstupní a výstupní jazyk (či si případně můžete vstupní jazyk nechat automaticky rozpoznat) a stiskem jediného tlačítka vše přeložit.

Pokud chcete přeložit webovou stránku, jsou dvě možnosti. Buďto opět můžete zkopírovat text z webové stránky do formuláře, nebo můžete využít funkci automatického přeložení kompletní webové stránky. Výhoda? Ať budete klikat křížem krážem na webové stránce, procházet články či kategorie, stále se bude generovat přeložený obsah a vy jej můžete bez dalších starostí číst :-) Nevýhodou však je, že některé odkazy na přeložené stránce (zejména pak soubory ke stažení) nemusí být funkční.

Ppřekladač doporučuji, nicméně chcete-li prohlížet web a předpokládáte stahování souborů, doporučuji mít v panelu prohlížeče otevřenou i nepřeloženou verzi webové stránky. Překladač sice nabízí zobrazení „původní stránky“, nicméně to vás pouze vrátí zpět na první (nepřeloženou) stránku, nikoli na aktuálně otevřenou. Jak vidíte, není vždy bezchybný. Můžeme však díky ochotě a vstřícnosti věřit, že bude Microsoft překladač ochuzen o tyto drobné, leč mnohdy odpudivé chyby.

To ergonomické
Bookmarklet do prohlížeče pro skutečně rychlé a jednoduché přeložení webové stránky za pomocí jednoho kliknutí myši, miniaplikace pro Vaše webové stránky pro návštěvníky z cizích zemí, rychlé prohození vstupního a výstupního jazyka za pomocí jednoho kliknutí, ono vyzdvihované automatické rozpoznávání textu, malý datový tok, funkčnost i v mobilním telefonu.