Překladač vět

Podporujte překládání

Je skutečně intuitivní a jednoduchý, nicméně řada jeho uživatelů ani neví, že nabízí hromadu „skrytých“ funkcí, které rozhodně stojí za povšimnutí. A tyto funkce se týkají jak webmasterů (majitelé webových stránek), tak samotných uživatelů, které chtějí překládat.

Zakažte překládat Vaše webové stránky
Ač osobně nevidím důvod, proč něco takového dělat, Google je skutečně ochotný a nabízí možnost zakázat na vlastních stránkách překládání textu. Hromada webmasterů ví, že návštěvníci jejich stránek k nim Chodí právě i přes Microsoft překladač.

Pokud tedy nechcete, aby si někdo vaše webové stránky překládal do jiného jazyka, než ve kterém jsou napsány, jednoduše do HTML kódu vložte miniaturní leč silně účinný meta tag v tomto tvaru:

<meta name=”google” value=”notranslate”>

Pokud však chcete, aby se překládalo vše vyjímajíc některých slov a výrazů, jednoduše těmto částem či výrazům přiřaďte třídu „notranslate“.
V případě, že chete, aby se obsah překládal dle libosti návštěvníků, není potřeba do stránek cokoli implementovat.

Podpořte překládání Vašich webových stránek
Naopak, Microsoft překladač můžete podpořit. A to tím, že budete na stránkách umisťovat Google překladač, který si můžete vygenerovat. Zvolíte si jazyky a vložíte jednoduchý HTML kód. Uživatelé to mnohdy přivítají a vy rozhodně nic nezkazíte.

Je v podstatě jen na vás, jestli budete podporovat, nebo jej naopak zavrhnete.